rhodesian  ridgeback

 

 

vítejte na stránkách naší chovatelské stanice

od Řeky Novohradky

 

úvod

proč právě RR

odchovy

fotogalerie

odkazy

kontakt

 

Rozcestník vrhu

Odchovy

Naši psi

 

 
 

   VRH  " A"  narozen 10.11.2006    

Podrobnosti o vrhu - 2feny/ 7psů

 

Matka Otec
Carrie z Korycanských skal Argon Igneus

Barva: červená pšenice s maskou

Barva: červená pšenice s maskou

DKK 0/0,

DLK 0/0

DKK 0/0 DLK 0/0

narozená: 15.3.2004

narozený: 3.6. 2004

výška: 61cm

Výška: 69 cm

váha: 30kg

váha: 42 kg

ČLP/RR/3212

ČLP/RR/3368

httpssss://caris.wz.cz

httpssss://zdena.hlistova.sweb.cz/


Štěňata a jejich jednotlivá  fotogalerie

Po kliknutí na fotku, naleznete další informace, galerii psa a jeho život. Jak mi budou fotky posílány - budu je přidávat.
Počet

Jméno

Fotka DKK / DLK webová stránka
1. standardní ASSIM zde !!!

0/0   /   0/0

 
2. nestandardní ATREY zde !!!

 

 
3. standardní AZIBO zde !!!  

 

4. standardní ASAN zde !!!

 

 

5. standardní AKIM zde !!!

0/0   /   0/0

 
6. standardní ADAR zde !!!  

 

7. nestandardní ANNIE zde !!!    
8. nestandardní AIME zde !!!    
9. standardní ADOR zde !!!

0/0   /   0/0

 

na začátek stránky


Fotogalerie vrhu

fotogalerie osmého týdne života

  • tento týden - poslední společné hry, jídlo a fotečky. Loučení a odchod do nového domova.

fotogalerie sedmého týdne života

  • tento týden - hrátky s mámou a její rovnání dětí. První snížek a rajtování v něm. Okamžité reagování na zvuk píšťalky.

fotogalerie šestého týdne života

  • tento týden - první vyřizování účtů mezi sourozenci a postavení dominantnějších psů ve smečce. Hrátky s mámou a pravidelné chození ven a prozkoumávání zahrady.

fotogalerie pátého týdne života

  • tento týden - hrátky se sourozenci, prozkoumávání různých částí domova i dvorku. Kousání do všeho možného. Již pravidelné přikrmování. Přenášení hraček a socializace s jinými zvuky.

fotogalerie čtvrtého týdne života

  • tento týden - první rozmočené granulky, první krůčky po dvoře a seznámení s další psí kamarádkou. Už všichni reagují očima na pohyb a při chůzi si i popoběhnou.

fotogalerie třetího týdne života

  • od 18 dne se jim začínají prořezávat zoubky. Začínám uměle dokrmovat. První hry se sourozenci. Větší jistota v chůzi. Očička jsou otevřená, ale ještě slepá.

fotogalerie druhého týdne života

  • od 13 dne otevírají oči,ale ještě jsou slepá . Začínají se stavět na nohy a vydávají zvuky podobné štěkotu.

fotogalerie prvního týdne života

na začátek stránky


Porod

Na porod Kerinky jme se samozřejmě připravovali pečlivě. 30. den od krytí jsme byli na ultrazvuku. Paní doktorka zkontrolovala zdravotní stav fenky a oznámila nám přibližný počet štěňat. Že se jednalo o počet orientační, jsem věděla, i tak to byla pro mne důležitá informace. Měla jsem jistotu, že je Keri březí, že má v bříšku čtyři nebo více mláďat a že je zdravá a vše probíhá normálně.

     Den porodu jsem vypočítala na neděli 12.11. 2006. Od 58. dne jsem však již Carrii neopouštěla, pravidelně jí měřila teplotu. Ve čtvrtek večer odmítla potravu, naměřila jsem teplotu 37,2 stupňů a projevovala neklid. V pátek dopoledne se spokojeně nažrala a zklidnila. Potřebovala jsem zařídit ještě nějaké pochůzky, věděla jsem, že později bude složité domov opustit. Proto jsem po obědě uspala Elišku, zkontrolovala Kerinku, poprosila maminku, aby na mé „holčičky“ dohlédla a s manželem asi na hodinu odjela. Murphyho zákony však fungují. Jen jsme domov opustili, začalo to. Kerinka nechtěla být sama, přestěhovala se proto k postýlce Elišky. Zde přivedla na svět svého prvního kluka. Ani né dvouletá Eliška ji z postýlky povzbuzovala zvuky Kejí „e,e,e“ a po té „či, či, či“ . Po očištění a ošetření štěněte ho Kerinka přenesla do mé postele a spokojeně uprostřed peřin odpočívala a krmila svého prvorozeného. Když toto vše maminka zjistila, okamžitě mi volala a manžel sešlápnul plyn až k podlaze. Ostatní kluci a děvčata se rodili již v naší přítomnosti a v porodní bedně, kterou jsem vlastnoručně pro tento účel vyrobila. Časy porodu, pohlaví a váhu štěňat jsme si pečlivě zaznamenávali. Kerinka vše díky vrozeným instinktům zvládla sama.Zasahovala jsem jen dvakrát. Jednou jsem ústy odsála plodovou vodu z tlamičky štěněte a jednou pomáhala na svět obrovskému štěněti, které vycházelo již bez placenty a koncem pánevním. Když bylo vše skončeno, v porodní bedně sladce spalo 7 kluků a 3 děvčata. Byla jsem šťastná. Není však nebe bez mráčků. Do 24 hodin nás navštívila poradkyně chovu, která u standardní velké fenečky nalezla DS. Musela jsem se rozhodnout. Bylo to velmi těžké, i toto však je součástí života chovatele. Fenečku jsem nechala uspat.

     Kerinka se o svých 9 potomků stará pečlivě. Krmí je, ošetřuje, hlídá, aby se některé neodkulilo z jejího dosahu. Na mě zatím zůstává krmení fenky, čistota pelíšku. Jsem ráda, že se mohu péči o štěňata věnovat celý den, mám totiž jistotu, že je vše v pořádku. Moc se těším, až budou běhat a bojovat. I takto malá však už mají své kouzlo. Podrobné informace o štěňatech uvádím níže.

Foto z porodu

na začátek stránky  


Krytí

Krytí proběhlo: 11.a 12.9.2006
Potvrzení březosti: 10.10.2006
Datum porodu 10.11.2006
Odběr štěňátek začátek ledna 2007

Foto z krytí

     Datum 11. září 2006 v nás navždy zachová milou vzpomínku, na první krytí naší fenky „Kerinky“. Ženicha jsme vybírali v souladu s pravidly ČKRR. Poradcem chovu nám bylo doporučeno několik psů. S majiteli jsme se spojili telefonicky a nakonec vybrali Argona Ignea, kterého jsme ještě před háráním navštívili. Na společné procházce jsme vše podrobně prodiskutovali, pozorně si psa prohlédli, sledovali vztah mezi ním a Carri, ověřili si povahu psa. S předstihem jsme sestavili smlouvu o krytí a čekali.

     Do Prahy jsem se vydala s fenkou sama. Přesné datum jsme stanovili na základě hladiny progesteronu v krvi. Bereme-li jako jeden z příznaků chování páru, brzy se potvrdilo, že termín byl vybrán velmi přesně. Hned po příjezdu jsme se s majitelkou Argona vydaly na procházku. Argon zůstal doma a procházky se zúčastnila Agáta - matka Argona. Obě fenky se seznámily a po celou dobu pobytu spolu perfektně vycházely. Po krátké procházce byla konečně Carrinka vpuštěna k Argonovi na zahradu rodinného domu. Do pěti minut došlo k svázání. Pár si vybral ,,výborné“ místo – stříbrný smrček, který rostl uprostřed pichlavých keřů. Toto první svázání trvalo 36 minut.

     Noc proběhla relativně klidně. Argon sice Carrii v přízemí domu hledal, ta však byla bezpečně ukryta v prvním patře, kde se mnou spala. Druhý den ráno došlo k opakovanému krytí, tentokrát trvalo svázání 46 minut. Odpoledne druhého dne jsme pracovaly společně u počítače a všichni tři psi byli u nás v pracovně. Najednou jsme zaregistrovaly, že pár zmizel. Našli jsme je brzy, na zahradě uprostřed trávníku . Svázání probíhalo již nějakou dobu, Argon stál vedle fenky. Rychle jsme k nim přistoupily. Za naší přítomnosti uběhlo dalších 10 minut, než došlo k rozpojení. Večer jsem s unavenou a spokojenou Carrinkou odjela domů.

     Domnívám se, že vše bylo tak, jak se má. Atmosféra byla klidná a krytí proběhlo přirozeně, bez zásahu lidí. Pouze jsme pár po svázání přidržely a občas pohladily. Fenka i pes se po krytí chovali spokojeně, když přišla únava, společně s Agátou odpočívali na zahradě nebo v domě. Zbývá již jen čekat, jaká bude odezva přírody. Zda Carrie zabřezla, budu vědět 10.10. 2006. Všechna předpokládaná data jsou uvedena na stránce štěňata. Zprávy zde budou aktualizovány.

na začátek stránky  


Rodokmen štěňat

otec:

Argon Igneus

červená pšenice

DKK 0/0,DLK 0/0,OCD 0/0

Bantu Gomoimba Gabaza´s Cabo
Umbani Ambra
Agáta Pali Lookout Adam z Bledého údolí
Dendela Rodyry

matka:

Carrie z Korycanských skal

červená pšenice

DKK 0/0, DLK 0/0

Delel Rodyry Wandorobo Ardai
Bessy z Africké savany
Molly Bohemia Chceko Adar z Lukovského dvora
Coorli Bohemia Checko

na začátek stránky